Polecane produkty

W swojej ofercie mamy jedynie najwyższej klasy produkty (piece i kotły na pellet), które oferujemy naszym klientom, gwarantując tym samym ich jakość i bezproblemowe użytkowanie.
Zapoznajcie się ze szczegółami konkretnego pieca bądź kotła na pellet, które dla Was przygotowaliśmy!

Przejdź do sklepu

Właściciele domów jednorodzinnych już na samym początku inwestycji muszą podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór najlepszego rodzaju centralnego ogrzewania dla własnych czterech ścian. Nowoczesne systemy pozwalają nie tylko na oszczędne i wydajne ogrzewanie domu, ale również dbają o środowisko naturalne. Jakie kotły i piece c.o. zaliczane są do ekologicznych rozwiązań nowej generacji?

Gaz ziemny i gaz płynny

Osoby poszukujące ogrzewania, które nie zanieczyszcza środowiska naturalnego bardzo często rozważają zakup kotła na gaz. Są to urządzenia niegenerujące zanieczyszczeń w domu, niewymagające dużych ilości miejsca i co bardzo ważne – są bezobsługowe. Mimo wielu zalet nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego. Inwestorzy, których domy usytuowane są w dużej odległości od sieci gazociągowych nie mają możliwości wykonania przyłącza do gazu ziemnego. Natomiast instalacja kotła na gaz płynny wymaga posiadania przydomowej działki o odpowiedniej powierzchni.

Piece na ekogroszek

Dużą popularnością cieszą się urządzenia, które spalają ekogroszek. Obecne na rynku dostępne są kotły 5 klasy, które zachowują wysoką sprawność oraz przede wszystkim czystość spalania. Należy mieć jednak uwadze, że kotły te wytwarzają dość dużą ilość popiołu – ekogorszek wysokiej jakości zawiera 4-8% popiołu, w paliwie średniej jakości wartość ta wzrasta do nawet 15% z jednej tony opału.

Kotły na pelet – ekologia, wydajność i małe ilości popiołu

Pellet jest paliwem zaliczanym do odnawialnych źródeł energii, ponieważ wytwarzany jest z surowców pochodzenia roślinnego (najczęściej odpadów drzewnych). Piece na pellet są urządzeniami zautomatyzowanymi, są wyposażone m.in. w elektryczne zapalarki i systemy automatycznego czyszczenia. Jeśli kocioł na pellet ma odpowiednio duży zasobnik, to można go doglądać co kilka dni. Jest to także możliwe dzięki małym ilościom popiołu powstającym w wyniku spalania pelletu (ok. 3 kg z jednej tony). Co bardzo ważne – popiół ten może zostać użyty do nawożenia roślin, ponieważ zawiera wiele cennych substancji.

 
 
 
Nasza firma zajmuje się instalacjami CO już od 2009 roku. Doświadczenie zdobyte przy prowadzeniu wielu inwestycji i liczne szkolenia, w których uczestniczą nasi specjaliści, pozwalają nam na kompleksową i fachową realizację inwestycji w budynkach jednorodzinnych, siedzibach firm, lokalach usługowych czy budynkach wielorodzinnych.
Nasza firma może wykonać pełne instalacje CO w budynku, ale także zająć się wymianą kotła w już istniejącym systemie. Należy pamiętać, że nie ma dwóch identycznych instalacji, dlatego nasi fachowcy za każdym razem starannie analizują sytuację i oferują optymalne rozwiązania dla danego budynku.
Nasza firma jako jedna z pierwszych w Polsce zajęła się modernizacją zamontowanych już kotłów poprzez montaż palników peletowych. Jest to najtańsze rozwiązanie, prowadzące do usprawnienia systemu grzewczego w budynku.

Aktualności

Zalety zbiornika buforowego
Zalety zbiornika buforowego Zbiornik buforowy jest idealnym rozwiązaniem, który pomaga nam w oszczędnościach. Ekonomia to nie jedyny plus tego urządzenia. Zasobnik buforowy pomaga nam, aby czuć się komfortowo w naszym domu. Poprzez utrzymywanie stałej temperatury wody, bez konie... czytaj więcej...
Wady i zalety kotłów na pellet
Wady i zalety kotłów na pellet Pellet to rodzaj opału, który zaliczany jest do paliw ekologicznych. Kotły i piece zasilane tym rodzajem biomasy stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych metod ogrzewania. Decydując się na montaż takiego systemu grzewczego wspieramy ekologi... czytaj więcej...

Co to jest pelet ?

Dlaczego pelet ?

  • ekologiczny
  • łatwy w użytkowaniu
  • ekonomiczny
  • łatwy w dystrybucji
  • wysoka wartość energetyczna
Dowiedz się więcej !

 

Firma Lineman Electronics posiada bogate doświadczenie w branży instalacji C.O. i biomasy. Od 2009 roku funkcjonujemy na rynku ogólnopolskim i przez ten czas zdobyliśmy cenne doświadczenie podczas realizacji powierzonych nam inwestycji.
Doceniając zainteresowanie klientów naszymi ofertami, staramy się przygotowywać specjalne promocje i wyjątkowe oferty, w których zapewne znajdą Państwo coś dla siebie. Każda oferta przygotowywana jest przez zespół specjalistów, którzy znają zapotrzebowanie naszych klientów.
Instalacja C.O. bywają czasem kosztowne, szczególnie dla osób, które przez lata odkładały pieniądze na wymarzony dom lub jego remont. Dlatego nasi specjaliści za każdym razem szukają możliwości obniżenia kosztów inwestycji, korzystając z dofinansowań oferowanych przez partnerów zewnętrznych.
Nasza firma zrealizowała już setki powierzonych nam przez klientów inwestycji. Za każdym razem stawiamy na jakość wykonania, bo tylko to stanowi gwarancję zadowolenia klientów. Obejrzyjcie nasze realizacje!

Kontakt

ikotly.com.pl
ul.Wileńska 7
11-500 Giżycko

tel.: +48 793 192 871
e-mail: biuro@ikotly.com.pl

fb