Polecane produkty

W swojej ofercie mamy jedynie najwyższej klasy produkty (piece i kotły na pellet), które oferujemy naszym klientom, gwarantując tym samym ich jakość i bezproblemowe użytkowanie.
Zapoznajcie się ze szczegółami konkretnego pieca bądź kotła na pellet, które dla Was przygotowaliśmy!

Przejdź do sklepu

Pellet to rodzaj opału, który zaliczany jest do paliw ekologicznych. Kotły i piece zasilane tym rodzajem biomasy stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych metod ogrzewania. Decydując się na montaż takiego systemu grzewczego wspieramy ekologię i uzyskujemy bardzo wydajną i wygodną w użytkowaniu instalację. Jakie są mocne i słabe strony kotłów na pellet?

Zalety kotłów na pellet

W Polsce w dalszym ciągu w wielu gospodarstwach domowych goszczą piece zasilane tradycyjnym paliwem jakim jest węgiel. Opał ten wytwarza znaczną ilości substancji smolnych podczas spalania, które nie tylko negatywnie oddziałują na środowisko naturalne, ale również zagrażają zdrowiu ludzi i zwierząt wdychających zanieczyszczone powietrze. Ponadto, pozostałością spalonego węgla są duże ilości popiołu.

Kotły na pellet zasilane są paliwem mającym postać granulek. Opał ten wytwarzany jest z surowców naturalnych pochodzenia roślinnego i nie posiada sztucznych dodatków. Najważniejsze korzyści i zalety wynikające z posiadania kotłów na pellet to:

• łatwość instalacji i obsługi – kotły na pellet są praktycznie bezobsługowe. Co pewien czas konieczne jest uzupełnienie zasobnika na paliwo oraz wyczyszczenie pieca,

• niski poziom emisji CO2, 

• nie wydziela nieprzyjemnych zapachów • ekologiczne rozwiązanie, 

• małe ilości pozostającego popiołu, 

• pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł łatwo jest utrzymać w czystości, 

• estetyczny wygląd urządzeń, 

• możliwość uzyskania bezzwrotnej dotacji na urządzenie w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

Wady kotłów na pellet

Piece zasilane pelletem mają również swoje wady, do których zalicza się:

• konieczność zakupu paliwa o wysokiej jakości, które będzie gwarantować oczekiwaną efektywność i bezawaryjność kotła ,

• posiadanie dość dużej przestrzeni na urządzenie wyposażone w większy zasobnik,

• dość wysokie koszty początkowe inwestycji.


Kotły na pellet to idealne rozwiązanie zarówno dla małych jak i dużych domów jednorodzinnych. Charakteryzują się wysoką efektywnością i łatwością obsługi, a początkowe koszty, mimo że mogą wydawać się wysokie rekompensowane są działaniem urządzenia i jego pozytywnym wpływem na środowisko.

 
 
Nasza firma zajmuje się instalacjami CO już od 2009 roku. Doświadczenie zdobyte przy prowadzeniu wielu inwestycji i liczne szkolenia, w których uczestniczą nasi specjaliści, pozwalają nam na kompleksową i fachową realizację inwestycji w budynkach jednorodzinnych, siedzibach firm, lokalach usługowych czy budynkach wielorodzinnych.
Nasza firma może wykonać pełne instalacje CO w budynku, ale także zająć się wymianą kotła w już istniejącym systemie. Należy pamiętać, że nie ma dwóch identycznych instalacji, dlatego nasi fachowcy za każdym razem starannie analizują sytuację i oferują optymalne rozwiązania dla danego budynku.
Nasza firma jako jedna z pierwszych w Polsce zajęła się modernizacją zamontowanych już kotłów poprzez montaż palników peletowych. Jest to najtańsze rozwiązanie, prowadzące do usprawnienia systemu grzewczego w budynku.

Aktualności

Zalety zbiornika buforowego
Zalety zbiornika buforowego Zbiornik buforowy jest idealnym rozwiązaniem, który pomaga nam w oszczędnościach. Ekonomia to nie jedyny plus tego urządzenia. Zasobnik buforowy pomaga nam, aby czuć się komfortowo w naszym domu. Poprzez utrzymywanie stałej temperatury wody, bez konie... czytaj więcej...
Wady i zalety kotłów na pellet
Wady i zalety kotłów na pellet Pellet to rodzaj opału, który zaliczany jest do paliw ekologicznych. Kotły i piece zasilane tym rodzajem biomasy stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych metod ogrzewania. Decydując się na montaż takiego systemu grzewczego wspieramy ekologi... czytaj więcej...

Co to jest pelet ?

Dlaczego pelet ?

  • ekologiczny
  • łatwy w użytkowaniu
  • ekonomiczny
  • łatwy w dystrybucji
  • wysoka wartość energetyczna
Dowiedz się więcej !

 

Firma Lineman Electronics posiada bogate doświadczenie w branży instalacji C.O. i biomasy. Od 2009 roku funkcjonujemy na rynku ogólnopolskim i przez ten czas zdobyliśmy cenne doświadczenie podczas realizacji powierzonych nam inwestycji.
Doceniając zainteresowanie klientów naszymi ofertami, staramy się przygotowywać specjalne promocje i wyjątkowe oferty, w których zapewne znajdą Państwo coś dla siebie. Każda oferta przygotowywana jest przez zespół specjalistów, którzy znają zapotrzebowanie naszych klientów.
Instalacja C.O. bywają czasem kosztowne, szczególnie dla osób, które przez lata odkładały pieniądze na wymarzony dom lub jego remont. Dlatego nasi specjaliści za każdym razem szukają możliwości obniżenia kosztów inwestycji, korzystając z dofinansowań oferowanych przez partnerów zewnętrznych.
Nasza firma zrealizowała już setki powierzonych nam przez klientów inwestycji. Za każdym razem stawiamy na jakość wykonania, bo tylko to stanowi gwarancję zadowolenia klientów. Obejrzyjcie nasze realizacje!

Kontakt

ikotly.com.pl
ul.Wileńska 7
11-500 Giżycko

tel.: +48 793 192 871
e-mail: biuro@ikotly.com.pl

fb