hero

Blog


cover

Ostatnia szansa na skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej w 2020

Przypominamy klientom, którzy są właścicielami budynków i w 2019 roku wymienili kocioł, zmodernizowali instalację C.O. lub wykonali inne prace modernizacyjne w ramach Programu Czyste Powietrze, że do końca kwietnia mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. W deklaracji należy wypełnić PIT-0. Możemy odliczyć poniesione koszty do 53 tysięcy złotych.


cover

Zalety zbiornika buforowego

Zbiornik buforowy jest idealnym rozwiązaniem, który pomaga nam w oszczędnościach. Ekonomia to nie jedyny plus tego urządzenia. Zasobnik buforowy pomaga nam, aby czuć się komfortowo w naszym domu. Poprzez utrzymywanie stałej temperatury wody, bez konieczności ponownej pracy naszego kotła.


cover

Wady i zalety kotłów na pellet

Pellet to rodzaj opału, który zaliczany jest do paliw ekologicznych. Kotły i piece zasilane tym rodzajem biomasy stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych metod ogrzewania. Decydując się na montaż takiego systemu grzewczego wspieramy ekologię i uzyskujemy bardzo wydajną i wygodną w użytkowaniu instalację. Jakie są mocne i słabe strony kotłów na pellet?


cover

Nowoczesne i ekologiczne kotły i piece c.o.

Właściciele domów jednorodzinnych już na samym początku inwestycji muszą podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór najlepszego rodzaju centralnego ogrzewania dla własnych czterech ścian. Nowoczesne systemy pozwalają nie tylko na oszczędne i wydajne ogrzewanie domu, ale również dbają o środowisko naturalne.


cover

Jak wybrać kocioł na pellet?

Coraz bardziej wyśrubowane normy Unii Europejskiej ograniczające emisję CO2 rozbudzają świadomość Polaków w zakresie ochrony środowiska, a z drugiej strony prowadzą do konkretnych decyzji rządu, np. wprowadzenia kar za sprzedaż tzw. „kopciuchów”. Obecnie na rynku dużym zainteresowaniem cieszą się kotły na pellet. Czym się kierować przy ich wyborze?


cover

Jakie są zalety nowoczesnych kotłów na pellet?

Wśród kotłów ekologicznych dużym uznaniem cieszą się te, w których spalamy pellet – materiał opałowy powstający z wiórów drzewnych i odpadów rolniczych. Kaloryczność tego paliwa szacuje się w okolicach 19 MJ/kg, więc tylko w niewielkim zakresie ustępuje ono wydajności węgla kamiennego (szacowanej w zakresie od 23 do 30 MJ/kg). Jakie są zalety nowoczesnych kotłów na pellet?


cover

Obsługa kotła bądź pieca na pellet

Piec na pelet to bardzo wydajne i łatwe w obsłudze urządzenie służące do ogrzewania domów, jeśli dodatkowo zostanie on wyposażony w zasobnik ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), to wykluczy on konieczność instalowania innych systemów do podgrzewania wody. Jak wygląda obsługa kotłów i pieców na pellet?


cover

Dla kogo piec na pellet?

Planując zmianę kotła grzewczego lub wyposażenie nowo wybudowanego domu, stajemy przed niełatwym wyborem – zdecydować się na piec opalany ekogroszkiem, gazem ziemnym, pelletami czy ogrzewać dom elektrycznie? Poszukując najlepszego dla siebie rozwiązania, nie sposób przejść obojętnie obok możliwości ogrzewania domu pelletami. Co wyróżnia tę technologię grzewczą i dla kogo okaże się ona najlepsza?


cover

Jak dobrać moc grzewczą kotła na pellet?

Wybór najlepszego systemu grzewczego dla domu nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele możliwości, jednak nie każda z nich jest dla nas osiągalna. Jednym z rozwiązań wartych uwagi są piece na pelet. Nowoczesne kotły pozwalają ekologicznie ogrzewać dom i są przy tym znacznie wygodniejsze w użytkowaniu w porównaniu z innymi piecami na paliwa stałe.


cover

Co decyduje o sprawności kotła na pellet?

Sprawność jest jednym z najważniejszych parametrów urządzeń grzewczych. Jest ona wyrażana w procentach i odnosi się do stosunku mocy otrzymywanej z urządzenia do mocy włożonej, a mówiąc prościej – sprawność kotła informuje nas o tym, jak efektywnie w procesie spalania wykorzystywane jest paliwo.


cover

Weź dotacje. Wymień stary piec na nowy!

Mieszkacie w jedno lub wielorodzinnym domu i w najbliższym czasie planujecie wymienić swój wysłużony i stary piec na nowy kocioł lub piec na pellet? Możecie postarać się o dofinansowanie na jego wymianę. Nasza firma od kilku lat zajmuje się między innymi wymianą kotła w już istniejącym systemie. Tego rodzaju inwestycja nie należy do najtańszych, mimo to istnieje możliwość dotacji na tego typu realizacje.


cover

W zestawie taniej

Idealna promocja dla tych z Państwa, którzy planują modernizację kotła – Palniki Platinum Bio 1 w ofercie specjalnej: W ZESTAWIE TANIEJ!


cover

Podajniki pneumatyczne Pellets Vacuum – nowość!

Miło nam zaprezentować Państwu kolejne urządzenia wprowadzone do naszej oferty – system pneumatycznego doprowadzania paliwa pelet PELLETS VACUUM. Występuje on w dwóch modelach: Pellets Vacuum 1 – z podajnikiem ślimakowym do zabudowy oraz Pellets Vacuum 2 – z podajnikiem ślimakowym pod zbiornik.


cover

Kotły na biomasę, a emisja CO2

Decydując się na zakup nowoczesnego kotła centralnego ogrzewania na biomasę dbamy o środowisko i przyczyniamy się do poprawy bilansu CO2 w atmosferze. Dwutlenek węgla jest produktem spalania i oddychania.


cover

Produkcja Pellet w Polsce

Produkcja odnawialnej energii na przestrzeni ostatnich czterech lat wzrosła dwunastokrotnie, już 12 proc. rynku jest zasilane ekologicznie. Polski wzrost bazuje głównie na bogactwach naturalnych, w tym pellecie, czyli materiale opałowym wykonywanym z odpadów drzewnych, który notuje rekordowe wzrosty produkcji w Polsce i na świecie.


cover

Klimatyczny rachunek sumienia dla polskiego rządu

W poniedziałek, 11 listopada, w Warszawie rozpocznie się COP19 – światowa konferencja klimatyczna prowadzona w ramach ONZ. Do Polski przyjadą przedstawiciele wszystkich państw świata. Niestety, polski rząd oprócz organizacji konferencji ma niewiele do zaoferowania klimatowi.


CA Raty
wow