Czyste Powietrze – podsumowujemy pierwszą edycję
Od 15 maja 2020 roku ruszył nabór wniosków w drugiej edycji Programu Czyste Powietrze. Ponad miesiąc po zmianach możemy podsumować efekty programu, który wdrażano od września 2018 roku.
Od 15 maja 2020 roku ruszył nabór wniosków w drugiej edycji Programu Czyste Powietrze. Ponad miesiąc po zmianach możemy podsumować efekty programu, który wdrażano od września 2018 roku.
Przypominamy klientom, którzy są właścicielami budynków i w 2019 roku wymienili kocioł, zmodernizowali instalację C.O. lub wykonali inne prace modernizacyjne w ramach Programu Czyste Powietrze, że do końca kwietnia mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. W deklaracji należy wypełnić PIT-0. Możemy odliczyć poniesione koszty do 53 tysięcy złotych.
Zbiornik buforowy jest idealnym rozwiązaniem, który pomaga nam w oszczędnościach. Ekonomia to nie jedyny plus tego urządzenia. Zasobnik buforowy pomaga nam, aby czuć się komfortowo w naszym domu. Poprzez utrzymywanie stałej temperatury wody, bez konieczności ponownej pracy naszego kotła.
Pellet to rodzaj opału, który zaliczany jest do paliw ekologicznych. Kotły i piece zasilane tym rodzajem biomasy stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych metod ogrzewania. Decydując się na montaż takiego systemu grzewczego wspieramy ekologię i uzyskujemy bardzo wydajną i wygodną w użytkowaniu instalację. Jakie są mocne i słabe strony kotłów na pellet?
Właściciele domów jednorodzinnych już na samym początku inwestycji muszą podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór najlepszego rodzaju centralnego ogrzewania dla własnych czterech ścian. Nowoczesne systemy pozwalają nie tylko na oszczędne i wydajne ogrzewanie domu, ale również dbają o środowisko naturalne.
Coraz bardziej wyśrubowane normy Unii Europejskiej ograniczające emisję CO2 rozbudzają świadomość Polaków w zakresie ochrony środowiska, a z drugiej strony prowadzą do konkretnych decyzji rządu, np. wprowadzenia kar za sprzedaż tzw. „kopciuchów”. Obecnie na rynku dużym zainteresowaniem cieszą się kotły na pellet. Czym się kierować przy ich wyborze?
Wśród kotłów ekologicznych dużym uznaniem cieszą się te, w których spalamy pellet – materiał opałowy powstający z wiórów drzewnych i odpadów rolniczych. Kaloryczność tego paliwa szacuje się w okolicach 19 MJ/kg, więc tylko w niewielkim zakresie ustępuje ono wydajności węgla kamiennego (szacowanej w zakresie od 23 do 30 MJ/kg). Jakie są zalety nowoczesnych kotłów na pellet?
Piec na pelet to bardzo wydajne i łatwe w obsłudze urządzenie służące do ogrzewania domów, jeśli dodatkowo zostanie on wyposażony w zasobnik ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), to wykluczy on konieczność instalowania innych systemów do podgrzewania wody. Jak wygląda obsługa kotłów i pieców na pellet?
Planując zmianę kotła grzewczego lub wyposażenie nowo wybudowanego domu, stajemy przed niełatwym wyborem – zdecydować się na piec opalany ekogroszkiem, gazem ziemnym, pelletami czy ogrzewać dom elektrycznie? Poszukując najlepszego dla siebie rozwiązania, nie sposób przejść obojętnie obok możliwości ogrzewania domu pelletami. Co wyróżnia tę technologię grzewczą i dla kogo okaże się ona najlepsza?
Wybór najlepszego systemu grzewczego dla domu nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele możliwości, jednak nie każda z nich jest dla nas osiągalna. Jednym z rozwiązań wartych uwagi są piece na pelet. Nowoczesne kotły pozwalają ekologicznie ogrzewać dom i są przy tym znacznie wygodniejsze w użytkowaniu w porównaniu z innymi piecami na paliwa stałe.